Aplikacje zostały zamknięte

Kierownik ds. sprawozdawczości i kontrolingu

Warszawa
Firma:
Michael Page

Opis:

Dla naszego Klienta, spółki ubezpieczeniowej należącej do międzynarodowej grupy finansowej. W związku z koniecznością wzmocnienia komórki części kontrolingowej, poszukujemy doświadczonego pracownika, który będzie odpowiedzialny za planowanie finansowe, część raportową, estymacje jak i zarządzanie pracą zespołu.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest spółka ubezpieczeniowa, należąca do międzynarodowej grupy finansowej, zlokalizowana w Warszawie.

Opis stanowiska

  • uczestnictwo w rocznym procesie planowania i budżetowania przy wsparciu zespołu
  • udział w kwartalnym raportowaniu do Grupy wg międzynarodowych standardów (IFRS)
  • raportowanie estymacji
  • odpowiedzialność za raportowanie zarządcze kosztów na wniosek Grupy
  • odpowiedzialność za proces alokacji kosztów w poszczególnych liniach biznesu
  • nadzór nad kwartalnym i rocznym raportowaniem do KNF
  • dobra znajomość biznesu ubezpieczeniowego (mile widziana)
  • planowanie organizacji procesów wewnętrznych (księgowo-kontrolingowych)
  • udział w projektach związanych z procedurami kontrolingowymi
  • identyfikacja potencjalnych ryzyk (mile widziane doświadczenie w audycie)
  • ułożenie harmonogramu pracy zespołu, komunikacja celów

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe (finanse, ekonomia, ubezpieczenia bądź pokrewne)
  • Minimum 4 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku w sektorze ubezpieczeń bądź co najmniej 3 lata pracy po stronie audytu instytucji finansowych
  • 2-3 lata doświadczenia w zarządzaniu podległym zespołem
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2 -swobodna komunikacja
  • Praktyczna wiedza z zakresu sprawozdawczości oraz procesów biznesowych w sektorze ubezpieczeniowym
  • Rozwinięte zdolności komunikacyjne
  • Mile widziane doświadczenie w pracy z biznesem (przełożenie liczb na język biznesu)
  • Znajomość MS Excel w stopniu zaawansowanym oraz jej wykorzystanie
  • Pro aktywna postawa w stosunku do powierzonych zadań
  • Bardzo dobra organizacja własnej pracy oraz podległego kandydatowi zespołu

Oferujemy

  • możliwość rozwoju kompetencji menadżerskich w instytucji o ugruntowanej pozycji na rynku
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • dofinansowanie karty sportowej
  • praca zdalna (możliwy wymóg pojawienia się w biurze)