Aplikacje zostały zamknięte
FONON Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie należy do grupy kapitałowej WASKO S.A., która zatrudnia ponad 1000 pracowników w całej Polsce.

Spółka FONON w konsorcjum z firmą Nokia Solutions and Networks Sp. z o.o. jako generalny wykonawstwa realizuje projekt pn. „Budowa infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach NPW ERTMS Część 1 zamówienia” na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych.

GSM-R to system bezprzewodowej łączności cyfrowej dla kolei, jeden z dwóch kluczowych elementów Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym ERTMS. System GSM-R zapewnia komunikację głosową oraz transmisję danych na potrzeby eksploatacji i utrzymania infrastruktury kolejowej oraz zarządzania ruchem pociągów.

Administrator Kontraktu/Specjalista ds. roszczeń

Miejsce pracy: Gliwice

Zadania realizowane na tym stanowisku obejmują przede wszystkim:

  • analizę i identyfikację nowych okoliczności i faktów mogących stanowić podstawę ewentualnych roszczeń podczas realizacji projektu,
  • opracowywanie strategii działania wobec roszczeń kierowanych przeciwko firmie,
  • opracowywanie i opiniowanie treści korespondencji kontraktowej w tym roszczeniowej zgodnie z procedurami WK FIDIC,
  • bieżącą weryfikację potencjalnych podstaw spraw roszczeniowych, przygotowywanie roszczeń przejściowych wraz z ich odpowiednim udokumentowaniem, zgodnie z wymaganiami WK FIDIC,
  • kontrolę terminów kontraktowych związanych z obsługą roszczeń,
  • określanie wpływu roszczeń na koszty i czas realizacji projektu w oparciu o HRF,
  • administrację i raportowanie spraw roszczeniowych do Kierownika ds. roszczeń,
  • współpracę z Dyrektorem Projektu, Regionalnymi Kierownikami Projektów oraz Kancelarią Prawną odpowiedzialną za obsługę roszczeń.

Idealny Kandydat na to stanowisko posiada:

  • wykształcenie wyższe, preferowane techniczne bądź prawnicze,
  • minimum 2 (dwu) letnie doświadczenie w pracy na projekcie na podobnym lub analogicznym stanowisku,
  • znajomość prawa budowlanego, cywilnego, zamówień publicznych,
  • bardzo dobra znajomość wytycznych i standardów WK FIDIC (warunek konieczny),
  • doświadczenie w procesie tworzenia dokumentacji roszczeniowej,
  • umiejętność wyciągania wniosków i formułowania rekomendacji,
  • samodzielność i rzetelność w działaniu,
  • dobra znajomość obsługi MS Office w szczególności programu Excel
  • umiejętność pracy w zespole, tworzenia relacji,
  • komunikatywność,
  • umiejętność dobrej organizacji pracy,
  • skrupulatność,
  • sumienność,
  • prawo jazdy kat. B.

Mile widziane:

  • znajomość specyfiki umów realizowanych dla PKP/PLK i procedur.

W zamian oferujemy:

  • pracę w spółce FONON Sp. z o.o. nalężącej do GK WASKO realizującej projekty z obszaru informatyki i automatyki dla wielu branż,
  • będziemy wspierać Twój rozwój zawodowy poprzez pakiet szkoleń oraz współpracę z naszymi Ekspertami,
  • zadbamy o Twoje zdrowie poprzez dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej (Medicover) oraz karnetów sportowych (OK System).