Aplikacje zostały zamknięte

Dyrektor Handlowy – Kanał Tradycyjny – FMCG Food

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za budowanie strategii i działań związanych ze sprzedażą. tradycyjnym.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest organizacja działająca na rynku produkcji spożywczej. Wieloletnia działalność i rozwój pozwoliły naszemu klientowi odegrać kluczową rolę w czołówce firm z tego sektora. Wspierając dalszy rozwój firmy poszukujemy kandydata, który byłby zainteresowany podjęciem długoterminowej współpracy na stanowisku Dyrektora Handlowego, stanowisko ulokowana jest na Śląsku.

Opis stanowiska

  • Opracowywanie i wdrożenie strategii rozwoju i wynikających z niej planów sprzedaży w podległych kanałach dystrybucji (handel hurtowy, HoReCa, supermarkety, hipermarkety), nadzór nad ich realizacją
  • Bieżąca analiza sprzedaży w zakresie popytu, cen, sytuacji surowcowej oraz uwarunkowań rynkowych
  • Analiza konkurencyjności i współtworzenie rozwoju produktowego spółki
  • Aktywna realizacja strategii sprzedaży w oparciu o rozwój portfolio brandów handlowych, w oparciu o roczny plan działalności marketingowej spółki
  • Realizacja wyzwań strategicznych wynikających z planów rozwoju organizacji
  • Odpowiedzialność handlowa za sieć sklepów firmowych
  • Organizowanie pracy podległego zespołu działu handlowego, planowanie ich pracy, motywowanie, wyznaczanie celów, w tym pracy w obszarze merchandisingu

Profil kandydata

  • 4 letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • Doświadczenie w przygotowywaniu i wdrażaniu strategii handlowej, przygotowywanie umów handlowych
  • Znajomość rynku FMCG, mile widziana znajomość branży spożywczej
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne
  • Tworzeniu budżetu oraz kontrola jego realizacji
  • Doświadczenie w zakresie technik negocjacji i współpracy z klientem
  • Umiejętność zarządzania zespołem, nadzór nad zespołem
  • Dobra znajomość języka angielskiego

Oferujemy

  • Pracę w organizacji o mocnej pozycji rynkowej i wysokiej kulturze zarządzania
  • Dużą samodzielność w działaniu i udział w strategicznych projektach
  • Atrakcyjne wynagrodzenie i system premiowy
  • Niezbędne narzędzia pracy