Aplikacje zostały zamknięte

GŁÓWNA KSIĘGOWA/GŁÓWNY KSIĘGOWY

Główna księgowa/Główny księgowy
Poznań
NR REF.: 1153270

Dla klienta zlokalizowanego na zachodnich obrzeżach Poznania poszukujemy osoby na stanowisko Głównej księgowej/Głównego księgowego.

Obowiązki:

  • Przygotowywanie deklaracji podatkowych, sprawozdań finansowych i raportów dla polskich organów oraz dla grupy;
  • Przygotowywanie budżetu, prognoz i analiz finansowych; koordynacja procesu zamknięcia miesiąca;
  • Koordynacja prawidłowości przebiegu procesów księgowych zgodnie ze standardami polskiej rachunkowości, księgowanie należności, zobowiązań, aktywów i kosztów podróży;
  • Współpraca z instytucjami i podmiotami zewnętrznymi – banki, kancelaria prawna, doradcy podatkowi i audytorzy;
  • Usprawnianie i standaryzacja procesów księgowych;
  • Kierowanie zespołem, rozwijanie i motywowanie zespołu, wsparcie merytoryczne.
  • Współpraca z holdingiem.

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe, ukończone studia o kierunku ekonomicznym lub pokrewnym;
  • Kilkuletnie doświadczenie zawodowe, bardzo dobra znajomość polskich przepisów podatkowych i śledzenie ich zmian oraz przepisów z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej;
  • Doświadczenie w pracy w zagranicznych strukturach/zagranicznych spółkach, znajomość MSSF;
  • Bardzo dobra znajomość SAP R/3 (moduł FI+CO)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, znajomość języka niemieckiego będzie atutem;
  • Umiejętności zarządzania zespołem, motywowania zespołu;
  • Doświadczenie w prowadzeniu procesów usprawniających, procesów standaryzacyjnych.