Główny/a księgowy/a

Location: Wrocław

Dla naszego klienta międzynarodowej firmy w branży motoryzacyjnej szukamy głównego księgowego. Do Twoich zadań poza współpracą z dyrektorem finansowym będzie wsparcie zespołu księgowego. Jeśli posiadasz doświadczenie w zarządzaniu zmianą oraz w definiowaniu i doskonaleniu procesów zapraszamy do udziału w rekrutacji.

Wymagania :

– wykształcenie wyższe, preferowane kierunkowe rachunkowość i finanse

– min. 5 letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku

– znajomość zasad MSR i MSSF

– doświadczenie w zarządzaniu zespołem, delegowaniu, motywowaniu i organizacji pracy

– znajomość procesów finansowo – księgowych i sprawozdawczych

– znajomość programów MS Office, w szczególności programu MS Excel

– samodzielność oraz umiejętność pracy w zespole

– znajomość programów ERP, znajomość programu IFS będzie dodatkowym atutem

Zakres obowiązków :

– prowadzenie pełnej księgowości, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy

o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego

– kalkulacja podatku od towarów i usług, podatku dochodowego, sporządzanie deklaracji

podatkowych VAT, CIT, JPK i in.

– sporządzanie miesięcznych oraz rocznych sprawozdań finansowych

– sporządzanie obowiązujących sprawozdań statystycznych (GUS/NBP)

– przygotowywanie i analiza przepływów finansowych

– obsługa bankowa Spółki

– księgowanie list płac

– prowadzenie ewidencji środków trwałych

– przygotowywanie raportów i zestawień na potrzeby Zarządu

– odpowiedzialność za politykę rachunkowości oraz przestrzeganie procedur księgowo-podatkowych

– współpraca z zewnętrznymi instytucjami, audytorami, organami podatkowymi i bankami

– nadzór merytoryczny i organizacyjny nad podległym zespołem księgowym

Oferujemy:

– ciekawą pracę w środowisku międzynarodowym

– atrakcyjne warunki zatrudnienia

– stabilne zatrudnienie w prężnie rozwijającej się firmie

– dobrą atmosferę

Przegląd pracy

Zapomniane hasło

Dzielić