SAMODZIELNA KSIĘGOWA / SAMODZIELNY KSIĘGOWY

Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy
Gliwice
NR REF.: 1147622

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej z Gliwic poszukujemy kandydatów na stanowisko: Samodzielnej Księgowej / Samodzielnego Księgowego.

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za przygotowywanie płatności, wprowadzanie przelewów krajowych i zagranicznych, weryfikację rachunków bankowych oraz księgowanie płatności i wypłat,. Do jej zadań będzie należała współpraca z bankami oraz optymalizacja i implementacja nowych rozwiązań systemowych z zakresu operacji bankowych, rozliczenia z zakresu podatku dochodowego oraz w ramach ZFŚS, wsparcie w rozliczaniu podatku u źródła oraz podatku odroczonego, rozliczenia z zakresu gospodarki magazynowej, a także weryfikacja pod względem rachunkowo-podatkowym oraz księgowanie i dekretacja dokumentów. Ponadto księgowanie rozliczeń międzyokresowych czynnych, weryfikacja sald dostawców i potwierdzanie sald zobowiązań, uzgadnianie określonych sald kont księgi głównej, przygotowywanie raportów i analiz na potrzeby wewnętrzne, czynności związane z zamknięciem miesiąca oraz systematyzacja procesów księgowych, pisanie procedur i instrukcji, wsparcie we wdrażaniu nowych narzędzi systemowych SAP, a także wsparcie pozostałych członków działu księgowości.

Idealny kandydat powinien posiadać wykształcenie wyższe (rachunkowość, ekonomia, finanse), minimum 2 letnie doświadczenie zawodowe w pracy na stanowisku samodzielnej księgowej/samodzielnego księgowego, praktyczną wiedzę z zakresu Ustawy o Rachunkowości oraz znajomość przepisów podatkowych (VAT, CIT, PIT). Ponadto kandydat powinien posiadać doświadczenie w kalkulacji i księgowaniu podatku dochodowego od osób prawnych, obliczaniu i księgowaniu podatku odroczonego, doświadczenie w przygotowywaniu bilansu, rachunku zysków i strat, rachunku przepływów pieniężnych oraz doświadczenie z zakresu gospodarki magazynowej. Ważna jest również komunikatywna znajomość języka niemieckiego lub angielskiego, dobra znajomość systemu SAP FI oraz programów pakietu MS Office, w tym MS Excel.

Nasz klient oferuje stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, możliwość dalszego rozwoju zawodowego, elastyczne godziny pracy oraz pakiet benefitów (karta sportowa, ubezpieczenie grupowe, kursy językowe, dofinansowanie do posiłków i urlopów).

Co powinieneś zrobić?
Jeśli ta oferta jest idealna dla Ciebie, kliknij ‘Aplikuj’ i prześlij nam swoje aktualne cv.
Jeśli ta oferta nie jest dopasowana do Twoich oczekiwań, a poszukujesz obecnie pracy, skontaktuj się z nami.

Przegląd ofert pracy

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę stronę, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniałeś hasło

Udostępnij