Aplikacje zostały zamknięte

HRK S.A.

– Rekrutacja prowadzona online –

Dla naszego Klienta, firmy z branży Retail, poszukujemy osoby na stanowisko Senior Financial Reporting Specialist.

Senior Financial Reporting
Miejsce pracy: Poznań

Zadania:

  • Udział w zamknięciu ksiąg rachunkowych w celu sporządzenia jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych Spółki;
  • Udział w sporządzaniu jednostkowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego Spółki i Grupy Kapitałowej;
  • Wycena instrumentów finansowych, przygotowywanie kalkulacji wybranych rezerw;
  • Sporządzanie sprawozdań statystycznych GUS oraz sprawozdań wymaganych przez NBP;
  • Monitorowanie zmian w przepisach prawnych i ich implementacja do systemu rachunkowości Spółki;
  • Opiniowanie wniosków i dokumentów pod kątem ich zgodności z przepisami prawa i regulacjami wewnątrzgrupowymi z zakresu sprawozdawczości finansowej;
  • Umiejętności w zakresie oceny skutków sprawozdawczych operacji gospodarczych;
  • Przygotowywanie kalkulacji podatku odroczonego.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (finanse, rachunkowość)
  • 4 letnie doświadczenie w obszarze rachunkowości, (mile widziane wcześniejsze doświadczenie w firmach audytorskich)
  • Znajomość polskich i międzynarodowych przepisów z zakresu rachunkowości (Ustawa o rachunkowości i MSSF)
  • Umiejętność sporządzania i konsolidacji sprawozdań finansowych
  • Bieżąca współpraca z partnerami biznesowymi, proponowanie ulepszeń, dążenie do osiągania wyników, stałe doskonalenie się, podejmowanie decyzji
  • Znajomość systemów ERP, mile widziane doświadczenie z SAP
  • Znajomość j. angielskiego na poziomie B2
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office