Opis stanowiska pracy

Nasz klient jest częścią międzynarodowej Grupy, która produkuje i dystrybuuje nawozy specjalistyczne i chemikalia przemysłowe. Grupa posiada biura handlowe w ponad 20 krajach, co pozwala jej działać na światową skalę i oferować swoje produkty klientom w 110 państwach. Nasz klient jest światowym liderem w produkcji saletry potasowej pochodzenia naturalnego, o najniższym śladzie węglowym, bezchlorkowej i w 100% rozpuszczalnej w wodzie, co umożliwia bardziej racjonalne wykorzystanie wody do zastosowań fertygacyjnych, podnosząc tym samym jakość i plon różnych upraw (polowych i szklarniowych). Główna siedziba europejskiej filii mieści się w Antwerpii, zajmując się międzynarodową sprzedażą produktów w ścisłej kooperacji z krajowymi oddziałami handlowymi, spółkami joint venture i lokalnymi dystrybutorami.

W celu wsparcia technicznego dla klientów i promowania sprzedaży rozwiązań nawozowych w Polsce, firma prowadzi aktualnie rekrutację do działu Specialty Plant Nutrition (SPN) na stanowisko Technical Sales Manager (Nawozy Specjalistyczne).

Rola

Główne wsparcie techniczne dla klientów w Polsce w zakresie portfolio Specialty Plant Nutrition.

  • Zapewnienie doradztwa technicznego dla klientów firmy (gospodarstwa i dystrybutorzy) w uprawach ogrodniczych i rolnych (warzywa, ziemniaki, sady i plantacje owocowe), w celu promowania i wdrażania rozwiązań nawozowych.
  • Prowadzenie szkoleń dla rolników oraz zespołów sprzedażowych firm dystrybucyjnych, dotyczących prawidłowego stosowania i dozowania nawozów.
  • Wspieranie i aktywizacja sprzedaży produktów odżywczych dla roślin, od dystrybutorów do rolników.
  • Współpraca z (międzynarodowym) zespołem marketingowym i technicznym firmy w celu przygotowywania i dostosowywania programów nawożeniowych do lokalnych warunków.
  • Wspieranie istniejącej bazy klientów i nawiązywanie współpracy z nowymi hodowcami warzyw polowych i szklarniowych oraz sadownikami.
  • Prowadzenie i nadzorowanie doświadczeń polowych pod kątem skuteczności produktów, organizowanie dni otwartych oraz reprezentowanie firmy podczas targów i wydarzeń rolniczych.
  • Śledzenie trendów i zmian na rynku, poszukiwanie nowych możliwości i zastosowań nawozów specjalistycznych.
  • Jako Technical Sales Manager, blisko współpracujesz i raportujesz do Managera rynku Europy północno-wschodniej w Polsce.

Profil

Entuzjastyczny i zorientowany na klienta specjalista ds. nawożenia upraw ogrodniczych.

Wymagania:

  • Wyższe wykształcenie (rolnicze, ogrodnicze) lub doświadczenie poparte wiedzą agronomiczną.
  • Min. 3-letnie doświadczenie w roli doradcy technicznego lub promotora sprzedaży w uprawach rolnych (najlepiej ogrodniczych), gruntowna wiedza w zakresie odżywiania roślin.
  • Doświadczenie w zwiększaniu wartości sprzedaży produktów poprzez doradztwo techniczne dla hodowców jest dodatkowym atutem.
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego.
  • Gotowość do intensywnego i regularnego podróżowania na terenie (głównie centralnej) Polski.

Kompetencje:

  • Umiejętność samodzielnej i systematycznej pracy z przedsiębiorczym nastawieniem.
  • Bardzo dobre zdolności komunikacyjne (w mowie i piśmie), umiejętność przekazywania klientom technicznej wiedzy produktowej w zrozumiały sposób.
  • Umiejętność budowania pozytywnych relacji osobistych z klientami i kolegami.
  • Komercyjne nastawienie i zorientowanie na klienta, zdolność do przekonywania i zdobycia zaufania hodowców roślin poprzez wiedzę agronomiczną i odpowiednią argumentację.

Miejsce pracy

Home Office (podróże służbowe w Polsce na porządku dziennym).

Oferta

Stanowiąca ciekawe wyzwanie zawodowe możliwość pracy u światowego lidera w dziedzinie odżywiania roślin. Po dogłębnym przeszkoleniu z portfolio Specialty Fertilizers zostaniesz główną osobą kontaktową ds. wsparcia technicznego sprzedaży firmy w Polsce. Firma zapewni Ci wszelkie narzędzia, aby stać się wiarygodnym partnerem dla Twoich klientów. Otrzymasz możliwość rozwoju zawodowego w entuzjastycznym międzynarodowym zespole, w którym kluczowe znaczenie mają wspólne wysiłki i wzajemne uznanie. Dołączysz do firmy o zasięgu ogólnoświatowym i wiodącej pozycji w sektorze oraz z ambitnym planem dalszego rozwoju. Firma oferuje konkurencyjny rynkowo pakiet wynagrodzeń, przestrzeń na osobistą inicjatywę, wysoki poziom autonomii i możliwości rozwoju osobistego.

Kontakt

Nasz klient zlecił rekrutację i selekcję na stanowisko Technical Sales Manager (Nawozy Specjalistyczne) wyłącznie firmie CeresRecruitment Polska.

Zapraszamy do złożenia aplikacji na stronie www.ceresrecruitment.pl oraz do kontaktu z Koen Lecluyse pod nr (+48) 696 307 999 lub Bartek Soboński pod nr (+48) 796 826 363.

Prezentacja firmy

Ceres to międzynarodowa agencja specjalizująca się w rekrutacji, rozwiązaniach tymczasowych oraz executive search na stanowiska w sektorze rolno-spożywczym, ukierunkowana na kandydatów z tytułem inżyniera i magistra. Ceres posiada biura w Holandii, Niemczech, Belgii i Polsce. Obszary rynku firmy to: Technologia i Przetwórstwo Żywności, Przemysł Spożywczy, Rolnictwo, Ogrodnictwo, Warzywnictwo, Sadownictwo, Sprzedaż detaliczna i hurtowa, Żywienie i Hodowla Zwierząt, Zootechnika i Weterynaria, Chemia Rolna (środki ochrony roślin – nawozy – nasiona), Rolnictwo i Produkcja Ekologiczna, FMCG, Doradztwo Techniczne i Handlowe. Ceres specjalizuje się w wyszukiwaniu pracowników na stanowiska: Dyrektor Generalny, Dyrektor Wykonawyczy, Dyrektor Finansowy, Dyrektor Operacyjny, Kierownik Sprzedaży i Marketingu, Kierownik HR (HRM), Kierownik Produkcji, Kierownik Projektu, Specjalista ds. Zapewnienia / Kontroli Jakości (QA / QESH), Specjalista ds. Logistyki (Łańcucha Dostaw), Specjalista ds. Zakupów i Zamówień, Trader, Handlowiec, Kupiec, Doradca Żywieniowy / Specjalista ds. Żywienia, Agronom, Technolog Żywności / Produkcji Pasz, Inżynier Procesu, Specjalista ds. Badań i Rozwoju (R&D).

Informacje dodatkowe

Ostatnia aktualizacja:
07/10/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia , Praca Sprzedaż – Account Management , Praca Top management , Praca Doradztwo / Konsulting , Praca Kadra zarządzająca
Przegląd pracy

Zapomniane hasło

Dzielić