Chciałbyś prowadzić własny biznes?
Poszukujesz sprawdzonego pomysłu na własną działalność?

Sprawdź katalog ofert konceptów franczyzowych z wieloletnim doświadczeniem.

Franczyza to model prowadzenia własnej firmy oparty na współpracy ze znaną marką. Zapewnia ona dostęp do produktów lub usług, know-how, a także jest partnerem w pozyskiwaniu nowych klientów. Franczyzodawca zapewnia franczyzobiorcy nie tylko nazwę handlową, produkty i usługi, ale czasami nawet cały system prowadzenia działalności. W tym modelu biznesowym między właścicielem sieci a tworzącą jej firmą (franczyzobiorcą) istnieje prawna i handlowa relacja. Innymi słowy, franczyzobiorca ma licencję na używanie nazwy handlowej i systemów operacyjnych franczyzodawcy. Taki rodzaj działalności jest dobry dla przedsiębiorców, którzy nie chcą ponosić wysokich kosztów i ryzyka.

Franczyza jako praca

Najbardziej rozpoznawalnym typem jest franczyza formatów biznesowych. Franczyzobiorca na ogół otrzymuje od franczyzodawcy wsparcie przy wyborze lokalizacji i rozwoju, instrukcje obsługi, szkolenia, standardy marki, kontrolę jakości, strategię marketingową i wsparcie w zakresie doradztwa biznesowego.

Wejście na rynek pracy jako franczyza jest stosunkowo łatwe. Jednak nie każdy przedsiębiorca jest w stanie od razu generować wysoki przychód. Barierą utrudniającą rozwój takiego biznesu mogą okazać się opłaty franczyzowe. Zakup franczyzy wymaga uiszczenia opłaty wstępnej, a także kosztów ustanowienia fizycznej lokalizacji, zatrudnienia pracowników i tak dalej. Ponadto może być konieczne płacenie części dochodu lub stałych miesięcznych opłat franczyzowych na rzecz głównej marki.

Zalety prowadzenia franczyzy

Franczyza jako praca może być dodatkowym źródłem dochody, ponieważ przedsiębiorca może równolegle prowadzić także swoją działalność. Koszty prowadzenia działalności rozkładają się wówczas na równomiernie na dwa osobne biznesy. Czerpanie zysku z dwóch miejsc pozwala także na większą stabilizację finansową. Firma przedsiębiorcy zyskuje wtedy także większą siłę nabywczą.

W niektórych przypadkach nie ma konieczności ponoszenia kosztów inwestycji w nowy lokal lub personel. Sprzedaż oparta na tym modelu prowadzi do dodatkowego zysku. Natomiast w dłuższej perspektywie franczyza staje się wartościowym aktywem, który można w przyszłości spieniężyć. Inną zaletą także jest możliwość wymiany informacji i doświadczenia z całą siecią franczyzową. Praca w szerszym gronie pozwala na zwiększenie swojego doświadczenia, które może owocować nowymi planami na przyszłość.

Najpopularniejsze branże, w których można znaleźć oferty franczyz

Franczyzy działają praktycznie w każdym sektorze, jaki możesz sobie wyobrazić. Oprócz dużej obecności w branży restauracyjnej i hotelarskiej najwięcej ofert franczyz można znaleźć w obszarach takich jak usługi budowlane i remontowe, sprzedaż mebli i akcesoriów do domu, czy obsługa przesyłek kurierskich.

Jedną z najczęściej spotykanych ofert franczyz jest także handel. W taki sposób prowadzą swój biznes znane marki odzieżowe, sieci małych sklepów spożywczych. Firmy franczyzowe można znaleźć także w sektorze usług takich jak poligrafia i reklama, wynajem samochodów czy salony kosmetyczne i kluby fitness. Obecnie powstaje coraz więcej sieci handlowych i usługowych opierających się na tym modelu biznesowym.

Franczyza – oferty pracy na zasadzie B2B

Współpraca franczyzowa jest korzystna dla obu stron. Marka główna może się rozwijać w sposób pasywny, a właściciele małych firm mogą wejść do świata większych graczy. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami franczyz, które umożliwiają stworzenie stabilnego biznesu.

Na portalu znajdują się ogłoszenia z branż takich jak gastronomia, artykuły dziecięce czy handel. Założenie franczyzy pozwoli przedsiębiorcy rozwinąć swoją działalność gospodarczą i zapewni stały, stabilny dochód.

Strona używa plików Cookies, pliki te potrzebne są do poprawnego jej działania, więcej dowiesz się na stronie polityka prywatności.

Zaloguj się

Zapisz się

Zapomniane hasło