Czeka Cię rozmowa o pracę? Powinieneś zadbać o strój w jakim zaprezentujesz się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wbrew pozorom znane powiedzenie „Nie szata zdobi człowieka” w tym przypadku nie obowiązuje. To jakie zrobisz pierwsze wrażenie jest połową drogi do sukcesu w zdobyciu wymarzonej posady. Rekruter z pewnością zwróci uwagę na Twój wygląd – na tej podstawie wyciągnie wnioski na temat Twojego nastawienia do poszukiwania pracy oraz szacunku do pracodawcy. Jak więc zatem ubrać się na spotkanie?
Bezwzględnie nasze ubranie powinno być czyste oraz bez zagnieceń. Obuwie natomiast powinno być niezabrudzone i dobrane do całej stylizacji. Strój powinien być dopasowany do stanowiska o jakie się ubiegasz oraz do środowiska pracy. Jeśli poszukujesz pracy w bardziej kreatywnych branżach (np. jako copywriter, projektant lub architekt) strój nie będzie odgrywać aż tak ważnej roli. Jeżeli jednak poszukujesz pracy w charakterze bardziej oficjalnym, wtedy warto ubrać się nieco bardziej formalnie.
ROZMOWA KWALIFIKACYJNA – DRESS CODE
Rozmowa kwalifikacyjna jest sytuacją służbową, zatem wymagany jest strój adekwatny do okoliczności. Pamiętaj dobrać go do miejsca, w którym ubiegasz się o pracę oraz od stanowiska. Inaczej bowiem ubierzesz się na rozmowę w sprawie pracy na produkcji, a inny strój dobierzesz jako potencjalny przedstawiciel handlowy, a jeszcze inaczej na stanowisko dyrektora. Na wszelki wypadek sprawdź, czy informacja o obowiązującym dresscode została zawarta w ogłoszeniu, jeżeli nie być może znajdziesz ją na stronie internetowej danej firmy.
NIE POWIELAJ BŁĘDÓW INNYCH
Rekruterzy do najczęściej popełnianych błędów zaliczają:
• zakładanie zniszczonych i wygniecionych ubrań,
• dobranie do stroju nieodpowiedniego obuwia (sportowego, letniego),
• ubranie wzorzystego i kolorowego outfitu
• wyzywający makijaż oraz fryzura
• perfumy o bardzo intensywnym zapachu

Pamiętaj, że zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną jest połową sukcesu. To, czy zdobędziesz wymarzoną pracę, zależy przede wszystkim od tego, jak wypadniesz na spotkaniu. Twój outfit powinien więc nie tylko wyrażać to, kim jesteś, lecz także być dowodem szacunku do pracodawcy.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę stronę, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniałeś hasło

Udostępnij