Jak szybko dostać awans?

Czekasz na awans, a on nie przychodzi? Pracodawca Cię nie dostrzega, a Ty czujesz że potrzebujesz lepszego stanowiska? Zadajesz sobie pytanie, dlaczego pomimo długiego stażu nie dostałeś jeszcze awansu? Nadszedł czas na sprawdzenie jak zmotywować swój awans, poznaj kilka złotych środków.

Bądź aktywny

Staraj się wiedzieć więcej i robić zawsze więcej niż Twoi koledzy. Bądź dla siebie wymagający i dbaj o to byś miał za każdym razem coraz trudniejsze obowiązki. Pamiętaj, że każda Twoja stracona minuta na rzeczy niezwiązane z nimi oddala Cię od awansu. Brakuję Ci obowiązków? Poproś pracodawcę o nowe. Twój przełożony na pewno doceni Twoje zapał. Spraw, żeby to Ciebie zapamiętał, wyróżniaj się i pracuj efektywnie, bądź zawsze o krok przed innymi.

Bądź kompetentny

Podejmując się nowych zleceń musisz je także dobrze wykonać  i nie cofać się, rezygnując. Nagła utrata zainteresowania kolejnymi obowiązkami może przynieść zły skutek, dlatego bądź pewien czego od siebie wymagasz. Każde zadanie wykonuj ze starannością, dbaj o każdy detal. Twoje pełne zaangażowanie jak i dokładność w wykonanie swojej pracy może przynieść Ci pozytywny odbiór w oczach szefa. Jesteś sprzedawcą i chcesz sprzedać jakiś produkt lub usługę? Daj z siebie 100% tak, byś miał świadomość, że zrobiłeś wszystko by tego dokonać.

Rozwijaj się.

Pamiętaj, by nie przestawać się ciągle rozwijać. Bądź obecny na każdym szkoleniu czy konferencji.  Jeśli masz taką możliwości inwestuj w siebie na własną rękę. Bądź lepszy niż byłeś na początku swojej pracy, dzięki temu będziesz miał odpowiedni argument, aby poprzeć chęć awansu. W dzisiejszych czasach mając dostęp do internetu,  możesz czerpać wiedzę za darmo np. słuchając audiobooków czy podcastów. Doskonałym źródłem informacji są również odpowiednie książki. Czujesz, że utknąłeś w jednym punkcie? Awans w obecnej pracy jest niemożliwy? Rozwój wymaga odpowiedniej strategii, czyli strategicznego myślenia. Nabywając nowe umiejętności przygotuj się na potrzeby rynku to pomoże Ci zdobyć nową, lepszą pracę. Wiedza jest na wyciągnięcie ręki, sam zdecyduj czy chcesz ją posiąść.

Bądź realistą.

Nie zawsze jest tak, że znajdujesz się w dobrym miejscu i odpowiednim czasie. Czasami możesz utknąć na swoim stanowisku na lata,  a może się również zdarzyć tak, że jedną możliwością awansu jest przejęcie stanowiska szefa, a to już trudniejszy proces. Stwórz listę minusów, przelicz straty i udaj się tam gdzie docenią  Twój wysiłek – zmień swoją pracę na nową.

Poproś o awans

Na początek przygotuj argumenty, zastanów się nad wszystkimi swoimi dokonaniami, które pomogły firmie, a w tym szefowi. Zaczynając rozmowę zrezygnuj z długiego wstępu. Najpierw podziękuj szefowi, że zgodził się z tobą spotkać. Chcąc przejść do tematu dodaj, że szanujesz jego jak i również swój czas, dlatego od razu przejdziesz do swojej prośby. Prosząc o awans poprzyj go przygotowaną wcześniej argumentacją. Oczywiście dalszy scenariusz spotkania może skończyć się różnie, np. twój pracodawca zgodzi się na twoją prośbę i zaproponuje ci awans.

Powodzenia!

 

 

 

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę stronę, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniałeś hasło

Udostępnij