Kilka trików na idealny pierwszy dzień w nowej pracy

Po długich poszukiwaniach znalazłeś swoją wymarzoną pracę, a rozmowa kwalifikacyjna była dla Ciebie pestką? Pierwszy dzień zbliża się wielkimi krokami, a ty zaczynasz się stresować?                                             Zadajesz sobie pytanie – Co zrobić, żeby pierwszy dzień stał się najlepszym? Sprawdź jak możesz na niego wpłynąć. Przedstawimy Ci kilka niezbędnych trików na idealny dzień  w nowej firmie.

  1. Odpocznij.

Przed pierwszym dniem w pracy zrelaksuj się. Zrób sobie kąpiel, obejrzyj coś pozytywnego, zajmij się swoim hobby, nie pozwól by stres zajął Twoje myśli. Najważniejsze – wyśpij się! Sen jest dla naszego organizmu bardzo ważny, ponieważ wpływa na pamięć i koncentrację. Nie chcemy przecież ziewać na ważnym spotkaniu i już w pierwszym dniu ratować się napojami energetycznymi.

  1. Przygotuj się na pytania.

W pierwszym dniu próby wiele osób będzie chciało wiedzieć kim jesteś, gdzie pracowałeś wcześniej i dlaczego zmieniłeś pracę. Sporządź krótki opis siebie i odpowiedź na te pytania – później nie sprawią one zakłopotania. Unikaj zbyt długich zdań i mów o sobie tylko jak ktoś pyta –  bądź skromny.

  1. Ubierz się odpowiednio.

Strój odgrywa bardzo dużą rolę informacyjną. Jest Twoją wizytówką, a odpowiednio dobrany, może podkreślić Twoją wiedzę i doświadczenie. Tak jak ubranie na rozmowie kwalifikacyjnej  jest ważne, tak samo w pierwszy dzień naszej pracy. Musi być schludne, czyste i nie powinno posiadać uszkodzeń. Przede wszystkim powinniśmy dobrać go do odpowiedniego stanowiska pracy, okazując przy tym szacunek do innych osób tj. pracodawcy, współpracowników, czy  klientów, których będziemy obsługiwać. Jeśli nie jesteś pewien, jaki dress code obowiązuje, możesz np. skontaktować się z działem HR i o to zapytać.

  1. Bądź na czas.

Spóźnienie się pierwszego dnia może być źle odebrane przez pracodawcę, dlatego postaraj się przyjść punktualnie. Sprawdź ile zajmę Ci dojazd do pracy. Pamiętaj o tzw. korkach i dolicz dodatkowe minuty. Pośpiech sprawi Ci dodatkowy stres – wstań wcześniej i przygotuj wszystko do wyjścia. Dobrym wrażeniem jest pojawienie się w pracy przed czasem – to znak, że jesteś punktualny i zaangażowany.

  1. Zrób sobie śniadanie.

W razie gdybyś nie miał możliwości wyskoczyć lub zamówienia sobie jedzenia, weź je ze sobą. Pierwszy dzień jest zawsze ekscytujący i stresujący, dlatego wymaga od nas dużo energii. Zastanów się co będziesz jadł. Nastrój na pewno poprawi Ci Twój ulubiony posiłek, czy przekąska.

  1. Bądź pozytywnie nastawiony.

Nie marnuj czasu na stres i  myśl pozytywnie.  Potraktuj ten dzień jako nowe wyzwanie. Uśmiechaj się i nie bój się rozmawiać z ludźmi. Przedstaw się pierwszy, na pewno zostaniesz miło przyjęty. Twój szef wie, że możesz być zestresowany i nie będzie od razu dużo wymagał.

  1. Zdobądź wiele informacji o miejscu pracy.

Jeśli odpowiednio przygotujemy się na temat naszej nowej pracy, zaoszczędzimy sobie wiele stresu. Sprawdź dokładnie jaka jest jej specjalizacja  i poszukaj opinii, nie bój się pytać. Zapytaj o nazwiska kierowników, członków Zarządu itd. Takie informacje na pewno będą przydatne już w pierwszym dniu pracy.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę stronę, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniałeś hasło

Udostępnij