Czy to czas na zmianę pracy? – sprawdź sygnały

Twoja obecna praca nie sprawia Ci satysfakcji i czujesz się wyczerpany? Nie jesteś pewny czy powinieneś zmienić pracę? Przez stres ciężko podjąć Ci decyzję?
Odetchnij!
Sprawdź sygnały, które pomogą odpowiedzieć Ci na to pytanie i pobudzą do działania.

Zmiana pracy jest czymś naturalnym, a nawet pożądanym. Jednak często sprawia spory stres. Zaczynamy od poszukiwań, które czasami nie są za łatwe. Następnie przychodzi czas na rozmowę kwalifikacyjną , na której nie wiemy czy dobrze wypadniemy. Gdy pomyślnie przeszliśmy rekrutacje i udało nam się dostać nową pracę to przychodzi czas na pierwszy dzień pracy, wtedy dochodzi kolejny niepokój. Nie chcemy popełnić żadnego błędu. Martwimy się, żeby tej pracy szybko nie stracić.  W związku z tym nie jesteśmy pewni, czy na pewno chcemy znowu przez to przechodzić. Pytamy siebie jakie są minusy naszej obecnej pracy i czy to już pora na krok w przód ku lepszemu życiu zawodowemu.

O to kilka powodów, które powinny skłonić Cię do zmiany:

  1. Moja praca to rutyna.

Po trzech latach pracy przestajemy się w niej rozwijać. Stajemy się  specjalistami, którzy potrafią wykorzystać swoje doświadczenie w celu przyuczenia nowych pracowników. Rozwiązywanie sytuacji  kryzysowych nie sprawia nam problemów. Cały czas stoimy w miejscu, czujemy jak rutyna powoli nas pochłania. Ambicje zawodowe nie dają nam spokoju. Pragniemy nowych wyzwań i poznawania nowych ludzi. Jeżeli jest taka możliwość możemy spróbować postarać się o awans  na innym dziale. W przypadku braku takiego rozwiązania, należy poszukać  innego pracodawcy i popracować u niego kolejne trzy lata. Alternatywą, może być otworzenie własnej działalności – bądź szefem dla siebie.

  1. Nie stać mnie na moje życie.

Dla większości osób pieniądze zapewniają stabilizacje i są jednym z najważniejszych czynników życia zawodowego. To one sprawią, że chcemy pracować. Dzięki nim możemy pozwolić sobie na przyjemności i opłacać codzienne rachunki. Czasami potrzebujemy ich więcej, np. gdy chcemy spełnić nasze marzenia, dlatego zmiana pracy może być tu konieczna.

  1. Nie mam chęci do mojej pracy.

Odliczasz kolejne minuty do końca pracy? Czujesz, że praca Cię nudzi, męczy Cię przemęczenie  i złe samopoczucie  to znak ,że pora coś zmienić. Takie objawy źle działają na nasze zdrowie psychiczne. Zły nastrój, który jest spowodowany aktualnym stanem kariery, może spowodować np. depresję, apatie. Dlatego nie czekaj na pierwsze objawy, zrób krok i zbliż się do lepszego zdrowia zawodowego.

  1. Nie mogę dogadać się ze współpracownikami.

Atmosfera w pracy jest bardzo ważna. Dzięki dobremu kontaktowi z kolegami z firmy, nie czujemy się samotni wśród wyzwań zawodowych. Każdy problem  rozwiązywany jest wspólnie.  Konflikty w pracy sprawią, że odczuwamy niechęć do naszych obowiązków zawodowych. Czujemy stres i ciągłe napięcie. Boimy się o każdy mały błąd, który może zostać wykorzystany przeciwko nam. Taki błąd może kosztować nas niepotrzebnym konfliktem z pracodawcą, a nawet utratą pracy. Możliwe, że nie będziemy w stanie zapanować nad emocjami – co skutkuje, np. przenoszeniem  swoich frustracji na innych domowników. A zmiana pracy to zawsze szansa na poznanie nowych ludzi i zaczęcie z czystą kartą.

  1. Droga do pracy sprawia mi trudności.

Często wybieramy pracę ze względu na usytuowanie. Jednak kiedy aktualnie nie możemy znaleźć pracy w swojej miejscowości, wybieramy tą do której trzeba dojechać.  Minusami tej pracy jest dla większości wczesne wstawanie i czasem również kilku godzinna podróż.  Dlatego warto śledzić na bieżąco oferty i  szukać nowej pracy. Może akurat zwolniło się stanowisku w Twojej miejscowości, na Twoim wymarzonym stanowisku?  A może skrycie marzysz o możliwości pracy zdalnej? Nie czekaj i sprawdź najnowsze oferty pracy.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę stronę, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniałeś hasło

Udostępnij